Vishay/BCcomponents MKP385375125JII2T0
MKP385375125JII2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385375125JII2T0
Brief Description
CAP FILM 0.075UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385375125JII2T0.pdf
Availability of MKP385375125JII2T0
QUANTITY
MKP385375125JII2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385375125JII2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385375125JII2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance0.075µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385375125JII2T0
Related LinksMKP385375, MKP385375125JII2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385375125JII2T0 Details Description
Related parts for MKP385375125JII2T0
CABLE ASSY R/A FMAL SNGL 3POS 5M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 125VAC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
ANT WHIP MC CC 490-512MHZ datasheet.pdf
CORD 4 POS MALE, RA 2M 22 AWG datasheet.pdf
1.27MM CENTER TWO PART PROBE datasheet.pdf
1/2" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 2GB SLC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf