Vishay/BCcomponents MKP385410025JCA2B0
MKP385410025JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385410025JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385410025JCA2B0.pdf
Availability of MKP385410025JCA2B0
QUANTITY
MKP385410025JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385410025JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385410025JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385410025JCA2B0
Related LinksMKP385410, MKP385410025JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385410025JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385410025JCA2B0
RES 20 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 15K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH DIP DPST 5POS SMT datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CPA UNSEAL MARKED C datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN CRIMP datasheet.pdf
CABLE 7COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf