Cinch Connectivity Solutions Z116LCSZ10060
Z116LCSZ10060 picture photo
Mfg. Part Number
Z116LCSZ10060
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE 2.4MM MALE/MALE 60"
Datasheet Download
Z116LCSZ10060.pdf
Availability of Z116LCSZ10060
QUANTITY
Z116LCSZ10060 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z116LCSZ10060
Internal Part NumberEIS-Z116LCSZ10060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesHPI
GenderMale to Male
Style2.4mm to 2.4mm
1st Connector2.4mm Male Plug
2nd Connector2.4mm Male Plug
Length60.0" (1524.0mm)
Cable TypeHP 160S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max40GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z116LCSZ10060
Related LinksZ116LC, Z116LCSZ10060 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
Z116LCSZ10060 Details Description
Related parts for Z116LCSZ10060
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ BIPOL ADC 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A FASTON datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO262F datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 50POS datasheet.pdf