Vishay/BCcomponents MKP385411100JI02W0
MKP385411100JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385411100JI02W0
Brief Description
CAP FILM 0.11UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385411100JI02W0.pdf
Availability of MKP385411100JI02W0
QUANTITY
MKP385411100JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385411100JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385411100JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance0.11µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385411100JI02W0
Related LinksMKP385411, MKP385411100JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385411100JI02W0 Details Description
Related parts for MKP385411100JI02W0
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY 4.38V 8MICRO datasheet.pdf
IC QUAD 1:2 FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.3A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RETRO NPN SD=100MM DON WREF 5M datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 3RD datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 10ppm 9pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf