3M 929705-11-13-EU
929705-11-13-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-13-EU
Brief Description
CONN HEADER 13POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-13-EU.pdf
Availability of 929705-11-13-EU
QUANTITY
929705-11-13-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-13-EU
Internal Part NumberEIS-929705-11-13-EU
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-13-EU
Related Links929705-, 929705-11-13-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-11-13-EU Details Description
Related parts for 929705-11-13-EU
IC EEPROM 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
GRN FLUSH SPR-22MM METAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
20+20 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf