Vishay/BCcomponents MKP385418200JKP2T0
MKP385418200JKP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385418200JKP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385418200JKP2T0.pdf
Availability of MKP385418200JKP2T0
QUANTITY
MKP385418200JKP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385418200JKP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385418200JKP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package50
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385418200JKP2T0
Related LinksMKP385418, MKP385418200JKP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385418200JKP2T0 Details Description
Related parts for MKP385418200JKP2T0
INPUT MODULE DC 18MA 5VDC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
DEV KIT FOR C8051F320/F321 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CAP CER 47UF 4V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 7P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
FUSE 4000A 600V 4BKN/65 AR datasheet.pdf