Vishay/BCcomponents MKP385433250JPP5T0
MKP385433250JPP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385433250JPP5T0
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 2500VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385433250JPP5T0.pdf
Availability of MKP385433250JPP5T0
QUANTITY
MKP385433250JPP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385433250JPP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385433250JPP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385433250JPP5T0
Related LinksMKP385433, MKP385433250JPP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385433250JPP5T0 Details Description
Related parts for MKP385433250JPP5T0
IC DAC 12BIT QUAD V-OUT 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
SCR SEN 400V .8A 5 UA SOT223 TR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT8936 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
K60733A TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
15UF 160V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf