Vishay/BCcomponents MKP385447250JYP2T0
MKP385447250JYP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385447250JYP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 5% 2500VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385447250JYP2T0.pdf
Availability of MKP385447250JYP2T0
QUANTITY
MKP385447250JYP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385447250JYP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385447250JYP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385447250JYP2T0
Related LinksMKP385447, MKP385447250JYP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385447250JYP2T0 Details Description
Related parts for MKP385447250JYP2T0
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PRESS datasheet.pdf
CABLE 20COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES .25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 100 CPR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64TFLGA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
10000UF 250V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf