Vishay/BCcomponents MKP385447250JYP5T0
MKP385447250JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385447250JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 5% 2500VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385447250JYP5T0.pdf
Availability of MKP385447250JYP5T0
QUANTITY
MKP385447250JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385447250JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385447250JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385447250JYP5T0
Related LinksMKP385447, MKP385447250JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385447250JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385447250JYP5T0
CONN HEADR BRKWAY .100 72POS STR datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 143 I/O 196CSP datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONNECTPORT X2 GATEWAY COMM 25PK datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 625FCBGA datasheet.pdf
EE XP-E GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf