Vishay/BCcomponents MKP385491200JYP5T0
MKP385491200JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385491200JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 0.91UF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385491200JYP5T0.pdf
Availability of MKP385491200JYP5T0
QUANTITY
MKP385491200JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385491200JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385491200JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package55
Packaging*
Capacitance0.91µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385491200JYP5T0
Related LinksMKP385491, MKP385491200JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385491200JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385491200JYP5T0
IC DC-DC UMODULE BUCK 6A 84-LGA datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/QV/12 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 12V 250MA OUT datasheet.pdf
CBL 8POS RR/SCRW MNT SKT-WR .5M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 15C S 20" WHT NI datasheet.pdf