Vishay/BCcomponents MKP385513025JKP2T0
MKP385513025JKP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385513025JKP2T0
Brief Description
CAP FILM 1.3UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385513025JKP2T0.pdf
Availability of MKP385513025JKP2T0
QUANTITY
MKP385513025JKP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385513025JKP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385513025JKP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance1.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385513025JKP2T0
Related LinksMKP385513, MKP385513025JKP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385513025JKP2T0 Details Description
Related parts for MKP385513025JKP2T0
CONN HEADER .100 SINGL R/A 20POS datasheet.pdf
REPLACEMENT KEY FOR CKM SERIES datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL SAK 4/EN PA BK datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123 datasheet.pdf