Vishay/BCcomponents MKP385547125JYM5T0
MKP385547125JYM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385547125JYM5T0
Brief Description
CAP FILM 4.7UF 5% 1250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385547125JYM5T0.pdf
Availability of MKP385547125JYM5T0
QUANTITY
MKP385547125JYM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385547125JYM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385547125JYM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance4.7µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385547125JYM5T0
Related LinksMKP385547, MKP385547125JYM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385547125JYM5T0 Details Description
Related parts for MKP385547125JYM5T0
FLEX CABLE - AFK08A/AE08/AFK08A datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 1200V 135A 781W TMAX datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-18V 1.4A datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf