Vishay/BCcomponents MKP385611063JYI2T0
MKP385611063JYI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385611063JYI2T0
Brief Description
CAP FILM 11UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385611063JYI2T0.pdf
Availability of MKP385611063JYI2T0
QUANTITY
MKP385611063JYI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385611063JYI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385611063JYI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance11µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385611063JYI2T0
Related LinksMKP385611, MKP385611063JYI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385611063JYI2T0 Details Description
Related parts for MKP385611063JYI2T0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 M25 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 16A TO-247 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 39A TDSON-8 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SHIELD FINGER 1520 AU PL VERSION datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf