Vishay/BCcomponents MKP385612063JYM2T0
MKP385612063JYM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385612063JYM2T0
Brief Description
CAP FILM 12UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385612063JYM2T0.pdf
Availability of MKP385612063JYM2T0
QUANTITY
MKP385612063JYM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385612063JYM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385612063JYM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385612063JYM2T0
Related LinksMKP385612, MKP385612063JYM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385612063JYM2T0 Details Description
Related parts for MKP385612063JYM2T0
INPUT MODULE AC 5MA 15VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CONN CONTACT XA 24-20AWG TIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 14.5A POWERDI datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.5A 112 MOHM datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf