Vishay/BCcomponents MKP385613016JPM4T0
MKP385613016JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385613016JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 13UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385613016JPM4T0.pdf
Availability of MKP385613016JPM4T0
QUANTITY
MKP385613016JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385613016JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385613016JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package110
Packaging*
Capacitance13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385613016JPM4T0
Related LinksMKP385613, MKP385613016JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385613016JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385613016JPM4T0
LED IND LIGHT 12V GREEN datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL HI SPD 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 500MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
LAMP NEON PNL MNT 125V AMBER datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONN CAP BLK 9175 SERIES CONTACT datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC datasheet.pdf