Vishay/BCcomponents MKP385613063JYI2T0
MKP385613063JYI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385613063JYI2T0
Brief Description
CAP FILM 13UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385613063JYI2T0.pdf
Availability of MKP385613063JYI2T0
QUANTITY
MKP385613063JYI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385613063JYI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385613063JYI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385613063JYI2T0
Related LinksMKP385613, MKP385613063JYI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385613063JYI2T0 Details Description
Related parts for MKP385613063JYI2T0
CONV DC-DC TRPL-VO 12A HORZ datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 300MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 300M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 20V SMD datasheet.pdf