Vishay/BCcomponents MKP385613063JYM2T0
MKP385613063JYM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385613063JYM2T0
Brief Description
CAP FILM 13UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385613063JYM2T0.pdf
Availability of MKP385613063JYM2T0
QUANTITY
MKP385613063JYM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385613063JYM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385613063JYM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385613063JYM2T0
Related LinksMKP385613, MKP385613063JYM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385613063JYM2T0 Details Description
Related parts for MKP385613063JYM2T0
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CABLE MMCX-SMA JACK RG-316 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 14POS 30GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.200 T/H datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf