Vishay/BCcomponents MKP385614016JPP2T0
MKP385614016JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385614016JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 14UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385614016JPP2T0.pdf
Availability of MKP385614016JPP2T0
QUANTITY
MKP385614016JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385614016JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385614016JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package105
Packaging*
Capacitance14µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385614016JPP2T0
Related LinksMKP385614, MKP385614016JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385614016JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385614016JPP2T0
CONN HEADER 10POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR THE 5282 datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf