Vicor Corporation VI-J43-EZ-B1
VI-J43-EZ-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-J43-EZ-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W
Datasheet Download
VI-J43-EZ-B1.pdf
Availability of VI-J43-EZ-B1
QUANTITY
VI-J43-EZ-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J43-EZ-B1
Internal Part NumberEIS-VI-J43-EZ-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)55V
Voltage - Input (Max)100V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.04A
Power (Watts) - Manufacture Series25W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.36" L x 2.28" W x 1.08" H (59.9mm x 57.9mm x 27.4mm)
Operating Temperature-10°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max25W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J43-EZ-B1
Related LinksVI-J43, VI-J43-EZ-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J43-EZ-B1 Details Description
Related parts for VI-J43-EZ-B1
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 347V DRIVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
POE INJECTOR 33.6W 56V datasheet.pdf
MINIFIT BMI HCS VERT HDR MFBL 14 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf