Vishay/BCcomponents MKP385614025JPM2T0
MKP385614025JPM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385614025JPM2T0
Brief Description
CAP FILM 14UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385614025JPM2T0.pdf
Availability of MKP385614025JPM2T0
QUANTITY
MKP385614025JPM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385614025JPM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385614025JPM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package105
Packaging*
Capacitance14µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385614025JPM2T0
Related LinksMKP385614, MKP385614025JPM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385614025JPM2T0 Details Description
Related parts for MKP385614025JPM2T0
VARISTOR 7.1V 30A 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 580MA 845 MOHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 12POS datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 8X2X3" 7A FIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 898K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 41MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 31C S 48" YEL JACKS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf