Vishay/BCcomponents MKP385614025JPP2T0
MKP385614025JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385614025JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 14UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385614025JPP2T0.pdf
Availability of MKP385614025JPP2T0
QUANTITY
MKP385614025JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385614025JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385614025JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package105
Packaging*
Capacitance14µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385614025JPP2T0
Related LinksMKP385614, MKP385614025JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385614025JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385614025JPP2T0
TRANS PNP 60V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
RM 12 JACK 2 POS. W/SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8SO datasheet.pdf
RES 820 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 12A SC70-6 datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 1.8MM 12-24VDC datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 0.1A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf