Vishay/BCcomponents MKP385617016JPP2T0
MKP385617016JPP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385617016JPP2T0
Brief Description
CAP FILM 17UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385617016JPP2T0.pdf
Availability of MKP385617016JPP2T0
QUANTITY
MKP385617016JPP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385617016JPP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385617016JPP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package105
Packaging*
Capacitance17µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385617016JPP2T0
Related LinksMKP385617, MKP385617016JPP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385617016JPP2T0 Details Description
Related parts for MKP385617016JPP2T0
IC OPAMP GP 110KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 18-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-220 BLACK datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V RED datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
37POS MET.HOOD TOP ENTRY datasheet.pdf