Vishay/BCcomponents MKP385618040JYI2T0
MKP385618040JYI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385618040JYI2T0
Brief Description
CAP FILM 18UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385618040JYI2T0.pdf
Availability of MKP385618040JYI2T0
QUANTITY
MKP385618040JYI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385618040JYI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385618040JYI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385618040JYI2T0
Related LinksMKP385618, MKP385618040JYI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385618040JYI2T0 Details Description
Related parts for MKP385618040JYI2T0
MOSFET P-CH 30V 9A 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 20 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3G3MX2 EMC FILTER,3G3MX2-A2150 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.35A 55 MOHM datasheet.pdf