Vishay/BCcomponents MKP385624016JPM4T0
MKP385624016JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385624016JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 24UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385624016JPM4T0.pdf
Availability of MKP385624016JPM4T0
QUANTITY
MKP385624016JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385624016JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385624016JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package91
Packaging*
Capacitance24µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385624016JPM4T0
Related LinksMKP385624, MKP385624016JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385624016JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385624016JPM4T0
SWITCH HIGH SIDE POWER TO220AB-5 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE UHF VAR CAP 30V SOD882T datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER HI SPD 8-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240RQFP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CONVEYOR 1200 KIT datasheet.pdf
50POS SHORT SC datasheet.pdf