Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07933R01000B9L
Y07933R01000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07933R01000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.01 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y07933R01000B9L.pdf
Availability of Y07933R01000B9L
QUANTITY
Y07933R01000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07933R01000B9L
Internal Part NumberEIS-Y07933R01000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRCK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07933R01000B9L
Y07933R01000B9L Details Description
Related parts for Y07933R01000B9L
IC REG LDO ADJ 3A TO263 datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
2.5 SIGNAL DBL LOCK CAP HSG 5P datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SRT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf
0,68UF 40V 10X7X5MM 125C 20000H datasheet.pdf