Vishay/BCcomponents MKP385624016JPP4T0
MKP385624016JPP4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385624016JPP4T0
Brief Description
CAP FILM 24UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385624016JPP4T0.pdf
Availability of MKP385624016JPP4T0
QUANTITY
MKP385624016JPP4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385624016JPP4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385624016JPP4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package91
Packaging*
Capacitance24µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385624016JPP4T0
Related LinksMKP385624, MKP385624016JPP4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385624016JPP4T0 Details Description
Related parts for MKP385624016JPP4T0
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CABLE 31POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
FIXED IND 91NH 80MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
ANTENNA CHIP ISM 915MHZ datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf