KEMET C1206C680F5GACTU
C1206C680F5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C680F5GACTU
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C680F5GACTU.pdf
Availability of C1206C680F5GACTU
QUANTITY
C1206C680F5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C680F5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C680F5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C680F5GACTU
Related LinksC1206C68, C1206C680F5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C680F5GACTU Details Description
Related parts for C1206C680F5GACTU
IC SWITCH IR OPTICAL NPN SLOTTED datasheet.pdf
ID MULTIPLEXER 4:1 DIFF 16-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44LQFP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 1A 30V datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO220AA datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf