Vishay/BCcomponents MKP385627016JPI2T0
MKP385627016JPI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385627016JPI2T0
Brief Description
CAP FILM 27UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385627016JPI2T0.pdf
Availability of MKP385627016JPI2T0
QUANTITY
MKP385627016JPI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385627016JPI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385627016JPI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package77
Packaging*
Capacitance27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385627016JPI2T0
Related LinksMKP385627, MKP385627016JPI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385627016JPI2T0 Details Description
Related parts for MKP385627016JPI2T0
CONN HEADER .100 SINGL STR 10POS datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.4A 7DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Cage Clamp datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 44 POS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf