Vishay/BCcomponents MKP385627040JYP5T0
MKP385627040JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385627040JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 27UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385627040JYP5T0.pdf
Availability of MKP385627040JYP5T0
QUANTITY
MKP385627040JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385627040JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385627040JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385627040JYP5T0
Related LinksMKP385627, MKP385627040JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385627040JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385627040JYP5T0
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 6SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
KEB2 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A ATPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf