Vishay/BCcomponents MKP385630016JPM4T0
MKP385630016JPM4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385630016JPM4T0
Brief Description
CAP FILM 30UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385630016JPM4T0.pdf
Availability of MKP385630016JPM4T0
QUANTITY
MKP385630016JPM4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385630016JPM4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385630016JPM4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package77
Packaging*
Capacitance30µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385630016JPM4T0
Related LinksMKP385630, MKP385630016JPM4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385630016JPM4T0 Details Description
Related parts for MKP385630016JPM4T0
TRIAC ALTERNISTOR 400V 8A TO220 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 6.72NS 64UCBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS NATURAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 344K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf