Vishay/BCcomponents MKP385643016JPP5T0
MKP385643016JPP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385643016JPP5T0
Brief Description
CAP FILM 43UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385643016JPP5T0.pdf
Availability of MKP385643016JPP5T0
QUANTITY
MKP385643016JPP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385643016JPP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385643016JPP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance43µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385643016JPP5T0
Related LinksMKP385643, MKP385643016JPP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385643016JPP5T0 Details Description
Related parts for MKP385643016JPP5T0
SWITCH KEYLOCK 2POS NO/NC W/2KEY datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC AUDIO AMP 4W 1CH SIL-9 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 194VC P600 datasheet.pdf
PLUG INSIDE PLUNGER STND SPDT datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS 4ROW VERT datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 0.3W 2010 datasheet.pdf