Vishay/BCcomponents MKP385643025JYP2T0
MKP385643025JYP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385643025JYP2T0
Brief Description
CAP FILM 43UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385643025JYP2T0.pdf
Availability of MKP385643025JYP2T0
QUANTITY
MKP385643025JYP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385643025JYP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385643025JYP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance43µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385643025JYP2T0
Related LinksMKP385643, MKP385643025JYP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385643025JYP2T0 Details Description
Related parts for MKP385643025JYP2T0
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG FOR SOCKETS 16 POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
BOARD ADD-ON GPS2 CLICK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf