Vishay/BCcomponents MKP385647025JYP5T0
MKP385647025JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385647025JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 47UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385647025JYP5T0.pdf
Availability of MKP385647025JYP5T0
QUANTITY
MKP385647025JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385647025JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385647025JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance47µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385647025JYP5T0
Related LinksMKP385647, MKP385647025JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385647025JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385647025JYP5T0
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 385V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf