Vishay/BCcomponents MKP386M533070JT2
MKP386M533070JT2 picture photo
Mfg. Part Number
MKP386M533070JT2
Brief Description
MKP 3.3UF 5% 700VDC DRAWING T2
Datasheet Download
MKP386M533070JT2.pdf
Availability of MKP386M533070JT2
QUANTITY
MKP386M533070JT2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP386M533070JT2
Internal Part NumberEIS-MKP386M533070JT2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance3.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC420V
Voltage Rating - DC700V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP386M533070JT2
Related LinksMKP386M5, MKP386M533070JT2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP386M533070JT2 Details Description
Related parts for MKP386M533070JT2
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CORDLESS PHONE SNGL 44SSOP datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
E2 DIE 198125230 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.511 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC TXRX DTMF 3V 24SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf