Vishay/BCcomponents MKT1813410015G
MKT1813410015G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813410015G
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813410015G.pdf
Availability of MKT1813410015G
QUANTITY
MKT1813410015G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813410015G
Internal Part NumberEIS-MKT1813410015G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813410015G
Related LinksMKT1813, MKT1813410015G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813410015G Details Description
Related parts for MKT1813410015G
CONN HEADER 2POS R/A W/NAIL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
LED SPACER SQUARE T-1 3/4 1/4" datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH DARL 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
29+29 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 1.4V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf