Vishay/BCcomponents MKT1813447065
MKT1813447065 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813447065
Brief Description
CAP FILM 470NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813447065.pdf
Availability of MKT1813447065
QUANTITY
MKT1813447065 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813447065
Internal Part NumberEIS-MKT1813447065
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813447065
Related LinksMKT181, MKT1813447065 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813447065 Details Description
Related parts for MKT1813447065
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CONV THERMOCOUPLE-DGTL SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf