Vishay/BCcomponents MKT1813447254
MKT1813447254 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813447254
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813447254.pdf
Availability of MKT1813447254
QUANTITY
MKT1813447254 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813447254
Internal Part NumberEIS-MKT1813447254
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813447254
Related LinksMKT181, MKT1813447254 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813447254 Details Description
Related parts for MKT1813447254
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
CAP CER 910PF 150V 1111 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X20X0.12MM datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 100' datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
GUARD datasheet.pdf
KIT BOOT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf