Vishay/BCcomponents MKT1817210014W
MKT1817210014W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817210014W
Brief Description
CAP FILM 1 NF 5% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817210014W.pdf
Availability of MKT1817210014W
QUANTITY
MKT1817210014W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817210014W
Internal Part NumberEIS-MKT1817210014W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817210014W
Related LinksMKT1817, MKT1817210014W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817210014W Details Description
Related parts for MKT1817210014W
IC LATCH OCTAL D-TYPE 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 1A MT-3 datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET DBL 33POS datasheet.pdf
CORD MINIGRABBER PATCH 36"ORANGE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 10MM datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN MATRIX NUM W/LEDG datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 33A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
1.25 WTB WAFER ASSY 8CKT BLACK datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN FFC TOP 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf