Vishay/BCcomponents MKT1817222404W
MKT1817222404W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817222404W
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817222404W.pdf
Availability of MKT1817222404W
QUANTITY
MKT1817222404W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817222404W
Internal Part NumberEIS-MKT1817222404W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817222404W
Related LinksMKT1817, MKT1817222404W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817222404W Details Description
Related parts for MKT1817222404W
TEST POINT PC MINIATURE SMT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SPEAKER DUAL MINI WOOFER/TWEETER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX2 5A datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 674 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 98POS datasheet.pdf