Susumu RG2012N-4122-B-T5
RG2012N-4122-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4122-B-T5
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4122-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4122-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4122-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4122-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4122-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4122-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4122-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4122-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4122-B-T5
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf