Vishay/BCcomponents MKT1817333255W
MKT1817333255W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817333255W
Brief Description
CAP FILM 33NF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817333255W.pdf
Availability of MKT1817333255W
QUANTITY
MKT1817333255W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817333255W
Internal Part NumberEIS-MKT1817333255W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817333255W
Related LinksMKT1817, MKT1817333255W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817333255W Details Description
Related parts for MKT1817333255W
FIXED IND 150UH 400MA 1.1 OHM datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONTROLLER 2-CAMERA PNP W/LCD datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 12AWG GREEN 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 850V AXIAL datasheet.pdf