Vishay/BCcomponents MKT1817410064F
MKT1817410064F picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817410064F
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817410064F.pdf
Availability of MKT1817410064F
QUANTITY
MKT1817410064F Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817410064F
Internal Part NumberEIS-MKT1817410064F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817410064F
Related LinksMKT1817, MKT1817410064F Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817410064F Details Description
Related parts for MKT1817410064F
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ8 8S OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
WARNING COVER 5POS FOR TERM BLCK datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/4 GRN 250' datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf