Vishay/BCcomponents MKT1817410165
MKT1817410165 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817410165
Brief Description
CAP FILM 100 NF 10% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817410165.pdf
Availability of MKT1817410165
QUANTITY
MKT1817410165 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817410165
Internal Part NumberEIS-MKT1817410165
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817410165
Related LinksMKT181, MKT1817410165 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817410165 Details Description
Related parts for MKT1817410165
IC FPGA 361 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT HIGH SOT23-5 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 320W datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 2W 5MM NC datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf