Vishay/BCcomponents MKT1817468066D
MKT1817468066D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817468066D
Brief Description
CAP FILM 680NF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817468066D.pdf
Availability of MKT1817468066D
QUANTITY
MKT1817468066D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817468066D
Internal Part NumberEIS-MKT1817468066D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817468066D
Related LinksMKT1817, MKT1817468066D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817468066D Details Description
Related parts for MKT1817468066D
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 T/H datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf