Vishay/BCcomponents MKT1820333406
MKT1820333406 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820333406
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820333406.pdf
Availability of MKT1820333406
QUANTITY
MKT1820333406 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820333406
Internal Part NumberEIS-MKT1820333406
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820333406
Related LinksMKT182, MKT1820333406 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820333406 Details Description
Related parts for MKT1820333406
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR PA 12POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 2) (ATP-E-157) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
15POS F SC FILTER D 370PF datasheet.pdf