Vishay/BCcomponents MKT1820415104
MKT1820415104 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820415104
Brief Description
CAP FILM 150NF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820415104.pdf
Availability of MKT1820415104
QUANTITY
MKT1820415104 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820415104
Internal Part NumberEIS-MKT1820415104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820415104
Related LinksMKT182, MKT1820415104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820415104 Details Description
Related parts for MKT1820415104
CONN EDGECARD 36POS .100 WW datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3.01 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CHOKE COIL COMMON MODE 100MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR NPOLAR 32POS datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf