Vishay/BCcomponents MKT1822433405V
MKT1822433405V picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822433405V
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822433405V.pdf
Availability of MKT1822433405V
QUANTITY
MKT1822433405V Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822433405V
Internal Part NumberEIS-MKT1822433405V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822433405V
Related LinksMKT1822, MKT1822433405V Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822433405V Details Description
Related parts for MKT1822433405V
PLUG BANANA SHEATH DIY BLK & RED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf