Vishay/BCcomponents MKT1822468065
MKT1822468065 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822468065
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822468065.pdf
Availability of MKT1822468065
QUANTITY
MKT1822468065 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822468065
Internal Part NumberEIS-MKT1822468065
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822468065
Related LinksMKT182, MKT1822468065 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822468065 Details Description
Related parts for MKT1822468065
A/L HARDWARE FOR EJECTION KIT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A KEY-X 30AU datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2.5A 30W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1COAX+10LV SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.5A TO-3 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION CONN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 70MA SMCP3 datasheet.pdf