Vishay/BCcomponents MKT1822522066V
MKT1822522066V picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822522066V
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822522066V.pdf
Availability of MKT1822522066V
QUANTITY
MKT1822522066V Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822522066V
Internal Part NumberEIS-MKT1822522066V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package800
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822522066V
Related LinksMKT1822, MKT1822522066V Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822522066V Details Description
Related parts for MKT1822522066V
CONN FFC VERT 4POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
IGBT 600V 100A 355W D1 datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 2A 8WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 30.48MM datasheet.pdf
RES 149K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf