Vishay/BCcomponents MKT1822610066
MKT1822610066 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822610066
Brief Description
CAP FILM 10UF 20% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822610066.pdf
Availability of MKT1822610066
QUANTITY
MKT1822610066 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822610066
Internal Part NumberEIS-MKT1822610066
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822610066
Related LinksMKT182, MKT1822610066 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822610066 Details Description
Related parts for MKT1822610066
RES 37.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 30AWG GOLD datasheet.pdf
IC OVP DGTL TERMINATION 14-TSSOP datasheet.pdf
RF COAX CABL SMA M/M RG316DS 24" datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC R6 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 16A 1212-8 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZB16 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 3.5VWM datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf